Lajme

Deputetët llapjanë Hyseni dhe Rekaliu marrin iniciativë për vendosjen e shtatores së Fadil Vokrrit në Podujevë

Dy deputetët llapjanë në Kuvendin e Kosovës, Ekrem Hyseni dhe Fidan Rekaliu, kanë kërkuar vendosjen e shtatores së legjendës së futbollit vendor, Fadil Vokrri në Podujevë. Në një shkrim në…

Magazina

Podujeva

Deputetët llapjanë Hyseni dhe Rekaliu marrin iniciativë për vendosjen e shtatores së Fadil Vokrrit në Podujevë

Dy deputetët llapjanë në Kuvendin e Kosovës, Ekrem Hyseni dhe Fidan Rekaliu, kanë kërkuar vendosjen e shtatores së legjendës së futbollit vendor, Fadil Vokrri në Podujevë. Në një shkrim në…

Shëndetësi

Boronica ju mbron nga sëmundjet e zemrës

Sipas studimeve, të konsumosh boronica ç’do ditë, ul rrezikun për të zhvilluar sëmundje të zemrës. Shkencëtarët gjetën tek të rriturit në peshë, të cilët konsumonin 150 gramë të frutave çdo…

Teknologji

Jaguar Land Rover humbi 3.6 milionë funte vitin e kaluar

Prodhuesi më i madh i veturave në Britani të Madhe, Jaguar Land Rover, shënoi humbjen më të madhe financiare vitine kaluar. Kjo kompani humbi 3.6 milionë dollarë për shkak të…

Injeksioni i ri i fuqisë për BMW M550I – Nga 462 në 530 kuaj fuqi

Bavarezët kanë përmirësuar versionin e dytë më të fuqishëm të ‘pesëshes’. BMW i tipit M550i xDrive mori një motor të llojit V8 me binjak turbo 4.4 litra që tani prodhon…