Manifestim në Llaushë të Podujevës për nder të Fahri dhe Afrim Zhitisë

Sot bëhen 30 vjet nga rënia e dy dëshmorëve të Kombit, Fahri Fazliu dhe Afrim Zhitia,…

Digjet një fabrikë në Obrançë të Podujevës

Një fabrikë për paketimin e parketit në rrethana të panjohura është përfshirë nga zjarri në fshatin…

Lami Balaj tregon sa punëtorë të PTK-së janë larguar nga puna në dy javët e fundit

Lami Balaj, nga Sindikata e Pavarur e PTK-së, ka folur edhe për pakënaqësitë e punëtorëve në…

30-vjetori i rënies së dëshmorëve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

Sot bëhen 30 vjet nga rënia e dy dëshmorëve të Kombit, Fahri Fazliu dhe Afrim Zhitia,…

Rekaliu takohet me kryetarin e Forumit Rinor të CDU-së, Tilman Kuban dhe Lulzim Bashën

Kryetari i Forumit Rinor të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fidan Rekaliu, ka marrë pjesë në tryezën…

Mblidhen diplomatët e fuqishëm, ndër ta edhe ambasadori amerikan, në Kosovë!

Ambasadorët e shtetit më të fuqishëm në botë, Amerikës, janë mbledhur për një takim konsultativ në…

Ambasada e SHBA-së e zhgënjyer me gjykatën në rastin “Toka”

Ambasada e Amerikës në Kosovë, ka shprehur pakënaqësinë lidhur me veprimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë…

​Këta janë veteranët e VV-së që nuk e kaluan pragun për deputet

Lëvizja Vetëvendosje doli e para në zgjedhjet e 6 tetorit duke marr mbi 200 mijë vota.…

Si e kishin parandaluar OSBE-ja, Reçakun 2 në Kaçanik, në vitin 1999 (Video)

Vetëm disa ditë para se NATO të ndërhynete në Kosovë, në fshatin Ivajë të Kaçanikut, paramilitarët…

Vuçiq: Albin Kurti s’mund të luaj me mua

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, në intervistë kishte kritika e përqeshje për kryetarin e Vetëvendosjes, Albin…