Vendim i tmerrshëm i BQK-së: Çmimi për regjistrimin e veturave rritet për 36.56%

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës sipas legjislacionit në fuqi është institucion i pavarur dhe përgjegjës…

Kosto e papërballueshme për trajtimin e sëmundjes, kërkohet ndihmë për 20 vjeçarin nga Prishtina

20 vjeçari nga Prishtina, Arbër Sadiku, ka nevojë për ndihmë financiare për të mbuluar shpenzimet e…

Familja e veprimtarit të vrarë të LDK-së, Thaçit: Nuk do të shpëtosh nga Gjykata Speciale

Presidenti Hashim Thaçi, para tre vjetëve e kishte bërë homazhe e kishte shpallur dëshmorë të kombit,…

Haradinaj pranë shtatores së Zahir Pajazitit: Thaçi, Çitaku, Rama dhe Vuçiq kanë punuar për ndarje të Kosovës

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe sot para shtatores së heroi Zahir Pajaziti në…

Reagon Vlora Çitaku: Serbia ma vodhi certifikatën e lindjes

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka reaguar pas publikimit të…

Reperi serb shfaqet me flamurin shqiptar në videoklipin e tij (Video)

Reperi serb, Aleksandar Milosavljeviç ka bërë diçka të rrallë në videoklipin e këngës së re. Në…

Skandaloze: Mjeku që u raportua se i vuri stenda pacientit pa nevojë, ishte i dënuar me burg në Maqedoni

Sasho Josimovksi, mjeku që u raportua se i vuri stenda pa nevojë pacientit kosovar, Shaqir Shala,…

Deputetes së LDK-së i zhduket një familjar, kërkon ndihmë për gjetjen e tij

Kandidatja për deputete nga LDK-ja, Rrezarta Krasniqi për të cilën është bërë e ditur se ka…

Tërmet në Kosovë

Komuna e Dragashit është goditur sot nga tërmeti.Tërmeti raportohet të ketë ndodhur rreth orës 07:00 të…

Sot është ditëlindja e Zahir Pajazitit

Sot është ditëlindja e komandantit të UÇK-së dhe Heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti.  Zahir Pajaziti u…