Deputetët llapjanë Hyseni dhe Rekaliu marrin iniciativë për vendosjen e shtatores së Fadil Vokrrit në Podujevë

Dy deputetët llapjanë në Kuvendin e Kosovës, Ekrem Hyseni dhe Fidan Rekaliu, kanë kërkuar vendosjen e…

Sabri Hamiti: Silueta me kasketë të Leninit

Botohet me rastin e 70-vjetorit të lindjes se Sabri Hamitit, poet, studiues, akademik, politikan, deputet i…

Lakmia e Bulliqit për pushtet: Nuk po e lëshon postin e deputetit, ani pse po shprehet i bindur se do të jetë kryetar i Podujevës

Dikur ishte deputet i LDK-së, e mandatin e dytë në këtë pozitë e arriti si anëtar…

Avdullah Hoti: Më përpara prishet Qeveria, se miqësia me SHBA

Zv.kryeministri i parë, Avdullah Hoti, ka kërkuar që të mblidhet qeveria për të hequr taksën ndaj…

Nënshkruhet koalicioni LDK-AAK në Podujevë

Kryetari i Degës së LDK-së në Podujevës, njëherësh ministri i Brendshëm Agim Veliu është deklaruar edhe…

Huqja e madhe e Shpejtim Bulliqit: Akuzon Agim Veliun për punët që është dashur t’i kryej Agim Bahtiri

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka akuzuar kryetarin e deritanishëm të kësaj,…

Zgjedhjet në Podujevë, KQZ miraton sloganin

“Voto për komunën tënde”!, ky është slogani që do të shoqërojë fushatën e informimit publik për…

Ja çfarë kishte shkruar ish-kryetari i Gjykatës Ushtarake të UÇK-së në letrën dërguar ish-presidentit Rugova

Ish-kryetari i Gjykatës Ushtarake të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sokol Dobruna ka folur për takimet që…

LDK mban takime me nëndegët në Lupç, Lluzhan e Gllamnik

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), të udhëhequr nga kandidati i kësaj partie për kryetar,…

Edi Rama flet nga Moska: Detyra ime të afroj Rusinë me Ukraninën

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë në kryeqytetin rus, në Moskë, në petkun e kreut…