Veliu takohet me ambsadorin amerikan, falenderon për mbështetjen që ia kanë dhënë si ministër

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, është takuar sot me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philipp…

Nexhmi Rudari liron nga taksa të gjitha bizneset në Bulevardin e Dëshmorëve

Kandidati për kryetar të Podujevës, Nexhmi Rudari, ka marrë vendim për lirimin nga ngarkesat komunale të…

Ndërron jetë drejtori i kompanisë së famshme kosovare

Ka ndërruar jetë biznesmeni i njohur ngha Rahoveci, Halim Haxhijaha. Lajmin e ka dhënë i pari…

Ky është i riu nga Ferizaj që u gjet i vrarë dhe i djegur dje, 4 ditë pasi ishte zhdukur

Një i ri nga Ferizaj dje është gjetur i vrarë dhe i djegur, 4 ditë pasi…

“Varroset” buxheti i Serbisë (VIDEO)

Me një ecje nga çeshmja e Terazisë në parkun pranë Parlamentit të Serbisë, shoqata “Një nga…

Fillon vendosja e grafiteve “Albini-Gjuriqi-Sveçla”

Grafite të shumta janë vendosur në pjesë të ndryshme të qytetit të Lipjanit, në të cilat…

LDK nderon Xhemail Mustafën: U vra tinëz dhe rasti nuk u zbardh kurrë (Foto)

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot ka nderuar veprën e veprimtarit Xhemail Mustafa me rastin…

Podujeva shumë më e bukur për 28 nëntor – Mbi 300 flamuj kombëtar vendosen në rrugën që të çon në Serbi

Pak ditë para festës së 28 Nëntorit, një grup i vullnetarëve kanë vendosur flamuj kombëtarë shqiptarë…

Manifestim në Llaushë të Podujevës për nder të Fahri dhe Afrim Zhitisë

Sot bëhen 30 vjet nga rënia e dy dëshmorëve të Kombit, Fahri Fazliu dhe Afrim Zhitia,…

Digjet një fabrikë në Obrançë të Podujevës

Një fabrikë për paketimin e parketit në rrethana të panjohura është përfshirë nga zjarri në fshatin…