Gjykata merr vendim për plaken zvicerane që vrau 7 vjeçarin kosovar

Pak ditë pas aktit të përgjakshëm në Bazel, ku një grua e moshuar me probleme mendore…

Nëna pëson sulm në zemër dhe vdes në varrimin e djalit të saj

Nëna e njërit nga viktimat e sulmit në Christchurch, Zelandë të Re, ka vdekur si pasojë…

Për 24 orë, gjashtë raste të zjarreve në Kosovë

Policia njofton se gjatë ditës së djeshme në rajonet e ndryshme të Kosovës ka pasur një…

SBASHK paralajmëron sërish grevë nëse vazhdon zëvendësimi i orëve

SBASHK nuk po sprapset krahas vendimit për të mos zëvendësuar orët e mësimit që janë humbur…

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për Klinton Bajgorën nga Dobratini i Podujevës |PAMJE

Rrugë të mbushura me flamuj amerikanë, murale të tjera që falënderojnë NATO-n, si dhe dy djem…

Çfarë tha Radovan Karaxhiq pasi iu shqiptua dënimi me burg të përjetshëm

Radovan Karaxhiq është dënuar dje me burgim të përjetshëm nga Gjykata Ndërkombëtare e Hagës për krimet…

Arrestohet shtetasi serb, tentoi të kontrabandonte birra në Kosovë

përmes rrugëve alternative nga territori serb ka hyrë në territorin e Kosovës. Bëhet e ditur se…

Ndërron jetë nëna e heroit Edmond Hoxha, ngushëllon Haradinaj

Me këtë rast ka ngushëlluar familjen Hoxha kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj. “Një nënë fisnike e…

Hoti kërkon që Kuvendi i Kosovës t’i shpall të jashtligjshme kazinot

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdulla Hoti, ka thënë se Kuvendi urgjentisht…

Vritet një person në një kazino në Lipjan, dyshohet nga grabitësit

Një vrasje ka ndodhur në një kazino në Lipjan të mërkurën në mbrëmje. Burime të Koha.net…