“Nuk shkoj tek Gjykata Speciale, të dënojnë një herë kriminelët që më vranë të afërmit”

Ish-ushtari i UÇK-së, i cili ka refuzuar t’i përgjigjet ftesës për intervistim nga Gjykata Speciale, Faik…

Coronavirusi: A duhet mbyllur Shqipëria kufijtë me Italinë?

Ritja progresive e përhapjes së koronavirusit në Itali, sidomos në zonën e Lombardisë, ka rihapur një…

Flasin familjarët e 11-vjeçares që vdiq pasi ra në bunar

Familjarët dhe fqinjët e nxorën nga bunari, familjarët tregojnë se si ndodhi rasti. Janë nisur për…

“I thash Azem Sylës se Blerim Kuçi nuk do të pushkatohet, pa u pushkatuar edhe unë”

Ish-kryetari i Gjykatës Ushtarake të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sokol Dobruna, ka rrëfyer një komunikim të…

Policia interviston për 4 orë një 13-vjeçar me dyshimin se xhiroi mësuesin tek e rrihte një nxënës

Policia e Kosovës në Drenas ka zgjedhur që natën ta intervistojë për rreth katër orë një…

Vonohen pensionet, ky është fajtori

Dy ditë rresht, Sherif Bytyqi e Ahmet Ahmeti kanë shkuar në bankë për të parë nëse…

Histori e jashtëzakonshme: Sanije Koprani udhëheq fermën në Gjilan me 450 krerë dele e 120 krerë viça

Safete Koprani nga fshati Velekincë i komunës së Gjilanit udhëheqë femrën në këtë fshat, ku nga…

Milaim Zeka: Këta dy udhëheqësit e lartë të UÇK-së, janë të vetmit që s’do thirren nga Gjykata Speciale

Ish-deputeti dhe gazetari, Milaim Zeka, ka thënë se nga lista e të thirrurve në Gjykatën Speciale…

Rudari: Takimet me të rinjtë janë gjithmonë frymëzuese

Kandidati për kryetar të Podujevës, nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosoëvs (LDK), Nexhmi Rudari, ka…

Lekaj: Nëse Kurti vendos reciprocitet, unë nuk do të merrem me politikë

Deputeti i AAK’së, Pal Lekaj, tha se LDK’ja dhe LVV’ja nuk do të arrijnë të vendosin…