Deputetët llapjanë Hyseni dhe Rekaliu marrin iniciativë për vendosjen e shtatores së Fadil Vokrrit në Podujevë

Dy deputetët llapjanë në Kuvendin e Kosovës, Ekrem Hyseni dhe Fidan Rekaliu, kanë kërkuar vendosjen e…

LDK mban takime me nëndegët në Lupç, Lluzhan e Gllamnik

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), të udhëhequr nga kandidati i kësaj partie për kryetar,…

Naim Fetahu: Rinia do të jetë në themel të qeverisjes sime në Podujevë

Kandidati për kryetar të Podujevës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Naim Fetahu, ka…

Nexhmi Rudari liron nga taksa të gjitha bizneset në Bulevardin e Dëshmorëve

Kandidati për kryetar të Podujevës, Nexhmi Rudari, ka marrë vendim për lirimin nga ngarkesat komunale të…

Ndërron jetë këngëtari llapjan, Irfan Blakçori

Në moshën 62 vjeçare ka ndërruar jetë këngëtari dhe tekstshkruesi, Irfan Blakçori. Lajmin për ndarjen e…

Podujeva shumë më e bukur për 28 nëntor – Mbi 300 flamuj kombëtar vendosen në rrugën që të çon në Serbi

Pak ditë para festës së 28 Nëntorit, një grup i vullnetarëve kanë vendosur flamuj kombëtarë shqiptarë…

Digjet një fabrikë në Obrançë të Podujevës

Një fabrikë për paketimin e parketit në rrethana të panjohura është përfshirë nga zjarri në fshatin…

30-vjetori i rënies së dëshmorëve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

Sot bëhen 30 vjet nga rënia e dy dëshmorëve të Kombit, Fahri Fazliu dhe Afrim Zhitia,…

Rekaliu takohet me kryetarin e Forumit Rinor të CDU-së, Tilman Kuban dhe Lulzim Bashën

Kryetari i Forumit Rinor të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fidan Rekaliu, ka marrë pjesë në tryezën…

Nxënësja nga Podujeva, Erona Gashi merr çmimin e parë në Kosovë për kreativitet në Art dhe Muzikë

Nxënësja e Shkollës Fillore “Jetullah Gashi, në Dobërdol, Erona Gashi, ka marrë çmimin e parë për…