Njoftim me rëndësi për qytetarët e Komunës së Podujevës, veçmas për banorët e fshatrave Batllavë e Orllan

Komuna e Podujevës nëpërmes një njoftimi për publikun ka bërë me dije që të martën fillon…

Autobusët në grevë – ‘bllokohet’ udhëtimi Podujevë-Prishtinë

Pronarët e transportuesve të udhëtarëve nga Podujeva sot kanë hyrë në grevë, duke anuluar kështu të…

Kamera në QKMF-në e Podujevës e kthyer mbrapsht për të mos regjistruar hyrje-daljet e stafit, pacientët presin

Kamera e sigurisë në hyrje të objektit të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare të Podujevës, ka…

Filloi largimi i kiosqeve në rrugën “Zahir Pajaziti” dhe “19 Qershori” në Podujevë

Policia e Kosovës sot ka filluar aksionin për largimin e kiosqeve në dy rrugë të qytetit,…

Gjendet një mjet i dyshimtë në kopshtin e një banori në Podujevë

Një banor në Podujevë ka raportuar se në kopshtin e tij ka hasur në një mjet…

Tri aksidente në magjistralen Podujevë-Prishtinë

Tri aksidente në vende të ndryshme kanë ndodhupara pak qastesh në magjistralen Podujevë-Prishtin, njofton Portal PODUJEVA.…

Podujeva së shpejti me kamera të sigurisë (Dokument)

Qyteti i Podujevës shumë shpejt do të furnizohet me kamera të sigurisë. Komuna e cila drejtohet…