Boronica ju mbron nga sëmundjet e zemrës

Sipas studimeve, të konsumosh boronica ç’do ditë, ul rrezikun për të zhvilluar sëmundje të zemrës. Shkencëtarët…

Sa duhet të jetë shtypja e gjakut në bazë të moshës që keni

Shumë hulumtime dhe debate janë kryer rreth temës së shtypjes së gjakut. Për të qenë të…

Dobitë shpirtërore dhe shëndetësore të agjërimit

Por, këtu lind pyetja. Përse duhet të agjërojmë? Të gjithë e kemi provuar se tundimet dhe…

Dhjetë dobitë e Agjërimit

1. Agjërimi rritë detoksifikimin Ushqimet e përpunuara përmbajnë shumë aditiv. Këta aditivë bëhen toksina në trup.…

Dobitë shëndetësore të Ramazanit, sipas fituesit të çmimit Nobel në mjekësi

Agjërimi sjell shumë dobi për trupin e njeriut. Agjërimi është një vepër që ka shumë dobi…

Nëse jeni një nga ata personat që ecin shpejt, shkenca ka një lajm të mirë për ju

Shëtitësit e shpejtë mund të jetojnë më gjatë sesa dembelët (ata të cilët ecin ngadalë) pavarësisht…

Katër mënyra për ta mbrojtur lëkurën e kokës

Nga përdorimi i shampos së duhur deri te përzgjedhja e brushave, ekspertët japin këshilla për lëkurë…

Të gënjesh është një stres i vërtetë, që i kushton shtrenjtë shëndetit

Sipas një studimi amerikan, duke thënë shpesh gënjeshtra, mund t’i shkaktoni një gjendje tensioni dhe ankthi…

Udhëtimi me shokë është gjëja më e mirë që mund ta bëni për shëndetin

Mblidhni shokët! Sipas hulumtimeve të reja, udhëtimi me shokët është gjë shumë e mirë për shëndetin…

Mos i injoroni, këto janë shenjat e para të kancerit në mushkëri

Këto janë simptomat e para të kancerit në mushkëri. Sipas statistikave, kanceri i mushkërive është kanceri…