Llapi fiton kundër Drenicës

Llapi arriti t’i fitojë tri pikët nga përballja me Drenicën në Podujevë, që përfundoi me rezultat…

Zhbllokohet ndeshja në “Fadil Vokrri”, Florent Hasani shënon golin e parë për Kosovën

Është zhbllokuar rezultati në ndeshjen mes Kosovës dhe Gjibraltarit ë po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.…

Llapi kalon në epërsi ndaj Prishtinës

Llapi ka kaluar në epërsi ndaj Prishtinës në derbin e javës. Sebino Plaku ka realizuar në…

Eskalon situata në ndeshjen Prishtinë-Llapi, arrestohen pesë tifozë të Prishtinës

Situatë aspak e mirë momentalisht në kryeqytet. Gjatë duelit Prishtina-Llapi, në minutën e 19-të tifozët Ulras…

Formacionet zyrtare: Prishtina – Llapi

Filloi me duelin që prodhoi pesë gola, Ballkani-Trepça’89, derisa mbyllet me derbin e rivalëve, Prishtina-Llapi. Një…

Ja çka thotë Challandes, pas humbjes ndaj Anglisë

Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5:3. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes nuk është i…

Kamera e kap nervoz në tunel, reagimi epik i Challandesit (Video)

Një moment interesant i trajnerit të Kosovës, Bernard Challandes është kapur nga kamerat. Ai po reagonte…

Angli – Kosovë, kjo është nota e çmendur e VEDAT MURIQIT

Kosova ka humbur nga Anglia me rezultatin 5-3. Kombëtarja e Kosovës ka humbur ndeshjen me rezultat…

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e…

Nuk u dorëzuam, nuk u poshtëruam, lojtarët e Kosovës ishin luanët e vërtetë!

Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin përfundimtar në 5:3. Djelmoshat e Challandes treguan se janë…