Jaguar Land Rover humbi 3.6 milionë funte vitin e kaluar

Prodhuesi më i madh i veturave në Britani të Madhe, Jaguar Land Rover, shënoi humbjen më…

Injeksioni i ri i fuqisë për BMW M550I – Nga 462 në 530 kuaj fuqi

Bavarezët kanë përmirësuar versionin e dytë më të fuqishëm të ‘pesëshes’. BMW i tipit M550i xDrive…

Pse po zbehet dashuria e gjermanëve për veturat

Në Gjermaninë e njohur për prodhimin e veturave dhe dashurinë ndaj tyre, ndryshimet klimatike është bërë…

Ja sa vjeçarë ishin miliarderët e teknologjisë kur filluan kompanitë e tyre të para

Për themeluesit e kompanive teknologjike Elon Musk dhe Jack Dorsey, u deshën disa tentime që të…

Sony zbulon detajet e para të PlayStation 5

Sistemi i ri do të ketë arkitekturë të ngjashme me PS4 dhe do të mbështesë pajisjen…

Facebook do të fshijë aktivitetet e personave që kanë ndërruar jetë

Shpesh ka ndodhur që të merrni njoftime në Facebook, si për shembull për ditëlindje, për personat…

Korea e Jugut lanson rrjetin 5G, para kohës së pritur

Operatorët e telekomunikimeve të Koresë së Jugut lëshuan rrjetet e internetit super të shpejtë 5G para…

Microsoft mbyll dyqanin e librave elektronik

Microsoft nuk dha shpjegime për këtë lëvizje por mendohet se kompania ka prioritet kryesor aplikacionet me…

Zbuloni nëse iPhone-i juaj është origjinal apo fals

Nëse dëshironi të dini se mund ta kuptoni kur një iPhone është origjinal ose fals, duhet…

Që nga kjo datë mund ta porosisni Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold është një pajisje interesante dhe duket sikur ka potencial për të sjellë një…