Nënshkruhet koalicioni LDK-AAK në Podujevë

Kryetari i Degës së LDK-së në Podujevës, njëherësh ministri i Brendshëm Agim Veliu është deklaruar edhe një herë lidhur me koalicionin parazgjedhor me AAK-në në Podujevë.

Veliu tha se me kryetaren e AAK-së, Dega në Podujevë, Mrika Thaqi nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi ku AAK do të mbështesë kandidatin e LDK-së, për kryetar të komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari.

Postimi i plotë:

Me kryetaren e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës – Dega në Podujevë, zonjën Mrika Thaqi, sot nënshkruam marrëveshje bashkëpunimi.

Sipas marrëveshjes, AAK me të gjitha strukturat dhe anëtarësinë e saj do ta mbështesë kandidatin e LDK-së për kryetar të Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudarin.

#LDK11

#Vazhdojmë